hozoor
05 خرداد 1402 - 10:45

اصفهان مأمن بیشترین شهدای تخریب‌چی کشور

رئیس مجمع تخریب‌چیان و پیشکسوتان استان اصفهان گفت: بیشترین تعداد شهدای تخریب‌چی کشور مربوط به استان اصفهان است و تاکنون ۵۱۱ شهید شناسایی شده‌اند که سابقه حضور فعال در واحد تخریب را داشته‌اند.

عبدالحسین حیدری، رئیس مجمع تخریب‌چیان و پیشکسوتان استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای تخریب‌چی و بزرگداشت فاتحان خرمشهر اظهار کرد: این کنگره از 2 خردادماه با حضور خانواده‌های شهدای تخریب‌چی، پیشکسوتان دفاع مقدس و شهروندان اصفهانی در محل آمفی تئاتر روباز پردیس هنر آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: در هفتمین کنگره ملی شهدای تخریب‌چی، رونمایی از هفت جلد کتاب درباره شهدای تخریب‌چی و همچنین رونمایی از نام‌گذاری پل رباط به نام شهید «رسول آقا علی رؤیا» از برنامه‌های جانبی این کنگره بود.

حیدری اضافه کرد: این کنگره توسط مجمع تخریب‌چیان و پیشکسوتان استان اصفهان با مشارکت و پشتیبانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان و همکاری سازمان‌ها، نهادها و ادارات کل برگزار شد.

دبیر کنگره ملی شهدای تخریب‌چی با اشاره به اینکه شامگاه پنجشنبه 4 خردادماه و بعد از نماز مغرب و عشاء برنامه اصلی این کنگره برگزار شد، گفت: علیرضا زاکانی، شهردار تهران، میهمان ویژه این برنامه بود.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد شهدای تخریب‌چی کشور مربوط به استان اصفهان است، ادامه داد: در این استان تاکنون ۵۱۱ شهید شناسایی شده‌اند که سابقه حضور فعال در واحد تخریب را داشته‌اند و همچنین هزار و ۱۲۷ رزمنده نیز هستند که به مدت طولانی در واحد تخریب خدمت کرده‌اند.

حیدری یادآور شد: جایگاه شهدا و رزمندگان تخریب‌چی و خاطرات آن‌ها بسیار بالا است چرا که این عزیزان نخستین افرادی بودند که در منطقه حاضر می‌شدند و بستر را برای حضور سایر فرماندهان فراهم می‌کردند، علاوه بر این ماهیت کار آن‌ها به گونه‌ای بود که نخستین اشتباهشان، آخرین اشتباه آن‌ها بود.

انتهای پیام/63106/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238943